Latvijai sākums karstajā Džakartā, pretiniekos Libāna, Francija un Kanāda

Sestdien, 29. aprīlī, Manilā notikušajā 2023. gada FIBA Pasaules kausa izcīnas izlozē Latvijas valstsvienība nokļuva H grupā un pirmo divu posmu spēles aizvadīs Indonēzijas galvaspilsētā Džakartā.

Grupas turnīrā spēļu secībā jāsacenšas ar Libānas (25. augustā), Francijas (27. augustā) un Kanādas (29. augustā) izlasēm.

Otrajā posmā H grupas komandas apvienosies ar G grupas vienībām (Spānija, Brazīlija, Kotdivuāra, Irāna). Pa divām labākajām, ņemot līdzi aizvadīto spēļu rezultātus, turpinās cīņu par iekļūšanu ceturtdaļfinālā, bet 3. un 4. vietas īpašnieki savā starpā cīnīsies par 17.-32. vietu un ceļazīmēm uz olimpisko kvalifikācijas turnīru. Spēles tiks aizvadītas 31. augustā un 2. septembrī.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Luka Banki:

“Mēs sākām šo ceļu no ļoti zemas starta pozīcijas, bet esam nopelnījuši šo lielisko iespēju spēlēt turnīrā ar pasaules labākajām komandām un spožākajām zvaigznēm. Pieņemsim zināšanai izlozes rezultātus. Protams, Francijas un Kanādas komandu spēkam papildus reklāma nav vajadzīga, bet arī mūs neesam nekādas Pelnrušķītes. Šādos turnīros sižetu un komandu likteņus ietekmē daudzi faktori. Galvenais, lai spēlētāji būtu veseli, un, protams, jāizdara viss iespējamais, lai pēc iespējas labāk sagatavotos.”